logo-renkli Ikoor Presentation

İkoor Video İkoor 2. Video Asantepark Video Pro-Cnc Video

Mikodam Video

İKOOR MOBİLYA İMALAT KOORDİNASYON SAN. VE TİC.A.Ş. (Proje lideri) (www.ikoor.com.tr)

İkoor, inşaat, taahhüt, üretim ve tedarik konularının yanı sıra tasarım ve proje yönetimi alanlarında da 1993 yılından beri faaliyet gösteren bir şirkettir. Kuruluşundan bu yana, yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli ve başarılı projeye imza atmıştır. İkoor’un politikası yaşam alanlarında kişilerin ve kuruluşların arayış ve gereksinimlerini karşılayacak ürün ve hizmet çeşitliliğini, en düşük maliyet, kayıp ve yanlışla, çağın ve müşterilerinin koşulsuz tatmin ve memnuniyetini sağlayacak kalitede, tam zamanında kullanıma sunmaktır.

Faaliyet Alanları

Tasarım ve Mühendislik

Nitelikli yapı projelerinde tasarım, mühendislik ve denetim İkoor’ un uzmanlık alanlarındandır. Tüm süreçler detaycı ve yaratıcı bir anlayışla hayata geçirilir. Yüksek kalite ilkelerinden ödün verilmeden müşteri beklentileri göz önüne alınarak, akılcı ve ortak çalışmaya dayalı işler yapılır. Bir projenin başarısının onu tasarlamak yanında teknik çözümleme kalitesine bağlı olduğu bilinciyle, bünyesindeki çalışanların yanı sıra projelere göre konusunda uzman kuruluşlarla işbirliği yapar.

Proje Yönetimi ve Müteahhitlik

İkoor, taahhüt yükümlülüklerini, tasarım prensiplerine, sürelerine ve kalite standartlarına uyarak, anahtar teslimi tamamlayan bir kuruluştur. Üretim çözümlerindeki titiz, detaycı ve  deneyimli kadroları ile yapılarda yüksek kalite standartlarını sağlamak ve geliştirmeyi kendisine ilke edinmiştir. İyi fikirlerin doğru proje yönetimi ve kaliteli uygulamalarla kalıcı yapıtlara dönüştüğüne inanır.

Ticaret ve Lojistik

Malzeme, ürün ve hizmetlerin doğru tedariki ve tam zamanında ihtiyaç duyulan yerde olmasını sağlamak ele alınan projelerde verimlilik ve kalitenin sağlanması açısından ana prensiplerden biridir. Hem kendi ürettiklerini hem de dışarıdan tedarik ettiği yüksek kalite standartlarındaki ürünleri kullanan İkoor, doğru denetleme ve uygulamalarıyla her türlü gereksinime cevap verebilecek bir çeşitlilik sunar.

Üretim

İkoor mobilya üretim sektöründe, Ankara Akyurt’ta 12.000 metrekare kapalı alanda kurulu fabrikasında yüksek kalite standartlarında üretim yapan, ahşap, boya ve yüzey işlemleri, metal, döşeme ve montaj bölümleri ile faaliyet göstermektedir. İkoor ayrıca geniş bir taşeron ve tedarikçi portföyüne sahiptir.

LOK-ODTU-METU-KOYU-RENKLI-ZEMIN METU_PRESENTATION_E1
METU_KickOff_EN
METU_KickOff_TR

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ODTÜ) (Yerel Ortak) (www.metu.edu.tr)

ODTÜ, Türkiye ve Orta Doğu ülkelerinin kalkınmalarına katkıda bulunmak, özellikle fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında eleman yetiştirmek Üzere 15 Kasım 1956 tarihinde “Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü” adıyla eğitime başlamıştır. İlk yıllarını Ankara Kızılay’da Müdafaa Caddesi’nde Emekli Sandığı’na ait küçük bir bina ile TBMM arkasında bulunan barakalarda geçirdikten sonra, 1963 yılında ülkemizin ilk yerleşkesi olan bugünkü yerine taşınmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ),, öğretim, araştırma ve toplum hizmetleri etkinliklerini evrensel standartlarda yürüterek, toplumumuzun ve insanlığın sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişimi için bilgiye ulaşmayı, üretmeyi, bilgiyi uygulamayı, yaymayı ve bu bilgilerle donatılmış bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

ODTÜ’de 3’ü uluslararası ortak program olmak üzere 40 lisans programının yürütüldüğü 5 Fakülte,104 yüksek lisans ve 66 doktora programının yürütüldüğü 5 Enstitü, İngilizce eğitimi verenYabancı Diller Yüksek Okulu faaliyet göstermektedir. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na bağlı 15 lisans programı ve 3 yüksek lisans programı yürütülmektedir.

Kurulduğu günden bu yana geçen süre içerisinde bilimsel düzeyi, kültürel ve düşünsel boyuttaki ağırlığı ve nitelikli mezunları ile ülkemizin seçkin ve saygın kurumlarından biri haline gelen üniversitemizde bugün yaklaşık,750 öğretim üyesi (Prof., Doç., Yrd.Doç.), 400 öğretim görevlisi, 1,250 araştırma görevlisi, 26,000’den fazla öğrenci bulunmaktadır. Toplam mezun sayısı ise 114.000’in üzerindedir.

ODTÜ bölgesinde son derece saygı gören uluslararası bir araştırma üniversitesidir. 1,700’den fazla yabancı öğrencisi, eğitim ve araştırma alanlarında gerek derinlik gerekse alan olarak yaygın işbirlikleriyle uluslararası bağlantılar açısından Türk üniversitelerinin en önde gelenidir. Mühendislik Fakültesi’ndeki tüm lisans programları ODTÜ’nün isteği üzerine Amerika Birleşik Devletleri’nin akreditasyon kurumu olan Accreditation Board forEngineeringandTechnology (ABET) tarafından değerlendirilmiş ve akreditasyon almıştır (http://www.abet.org).

web_20 OMSIAD – Yasemen Aydogdu

OMSIAD_SUNUM 

OMSIAD – Canan Karalar

OFİS MOBİLYALARI SANAYİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (OMSİAD) (Yerel Ortak) (www.omsiad.org.tr)

Kısa adı OMSİAD olan  Ofis Mobilyaları Sanayi ve İşadamları Derneği,  Türkiye’de ofis mobilyaları sanayi sektörüne mensup gerçek şahıslar tarafından1999 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı, üyeleri arasında dayanışma sağlayarak Türk Ofis Mobilyaları Sanayi’ni ulusal ve uluslararası platformda güçlendirmek, sosyal, ekonomik,  kültürel ve diğer alanlarda işbirliği yaratarak sektörel etkinliği artırmaktır. Derneğin merkezi İstanbul’dadır.

OMSİAD,  her geçen gün sayısı artan Üyeleri için kuruluş amacına uygun olarak;

·         Üyelerinin sektör ile ilgili sorunlarına çözüm önerileri üretmek üzere çalışmalarda bulunmak,

·         Sektöre ait sorunların ilgili kurum ve kuruluşlarda dile getirerek sektörün gelişimine katkı sağlamak,

·         Üyelerin kendi aralarında kaynaşmalarını sağlamak üzere toplantılar, eğitimler vs. düzenlemek,

·         Ulusal ve uluslararası pazarlarda sektöre dair gelişmelerden üyelerini haberdar etmek,

·         Yurtiçi ve yurtdışı fuarlara iştiraklerde, tanıtım çalışmalarında bulunmak,

·         Sektöre malzeme üreten yan sanayi kuruluşları arasında koordinasyonu sağlayarak teknik, ekonomik ve sosyal gelişmelerden dernek üyelerini haberdar etmek,

·         Büro mobilyaları sektörünün diğer kollarında çalışan kuruluşlarla işbirliği yapmak,

·         İmalatta verimliliği arttırmak üzere her türlü teknolojik, ticari ve ekonomik araştırmalar yapmak, yaptırmak ve üyelerine duyurmak,

·         Sektöre ait raporları takip etmek ve üyelerini bilgilendirmek gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.

Okul-150x150 Akyurt_Nevzat_Huseyin_Tiryaki_MTAL

NEVZAT HÜSEYİN TİRYAKİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ (Yerel Ortak) (ateml.meb.k12.tr)

Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 27/08/2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi adıyla Ankara Akyurt’ta eğitim ve öğretime başlamıştır.

Kuruluş Amaçları;

·         Resmi ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu bilişim, elektrik-elektronik, metal, motorlu araçlar ve mobilya gibi iş ve hizmet alanlarındagörev alacak kaliteli- nitelikli teknik eleman yetiştirmek.

·         Öğrencileribir yandan meslek sahibi yaparken,bir yandan da yükseköğretimehazırlamak.

·         Öğrencileri çağımızdaki ekonomik ve teknik gelişmelere uyumsağlayacak; yapıcı, yaratıcı, istekli, verimli, hür ve bilimsel düşünenkişiler olarak eğitmektir.

Şu anda Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı ve Motorlu Araçlar Teknolojisi olmak üzere 5 ayrı alanda eğitim-öğretim yapılmaktadır.

logo-(1) infoTRON_Genel_Sunum

İNFOTRON ELEKTRONİK VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÜRETİM VE TİCARET A.Ş. (Yerel Ortak) (www.infotron.com.tr)

Yüksek teknolojiye dayalı çözümler ve hizmetler üretmek amacıyla Haziran 1994’te kurulan infoTRON, İstanbul ve Ankara ofisleri, Almanya, Münih’teki iştiraki ve İMES Organize Sanayi Bölgesi’ndeki imalat atölyeleri ile endüstrinin değişik konularında, öncelikle Türk Sanayi’ne ve dünyanın çeşitli kuruluşlarına [+] değer katmaktadır.  İnfoTRON’un hedef kitlesi arasında savunma, uzay, havacılık, otomotiv, ulaştırma, inşaat ve enerji sektörlerinden kurum ve firmalar yer almaktadır.

İnfoTRON’un Misyonu, var olan yüksek teknolojiyi kullanarak veya gereken yeni teknolojileri yaratarak, en kısa zamanda, en iyi ürün veya servisi sağlayarak, müşterilerine değer katmak ve aynı zamanda kişisel bilgi, yetenek ve işbirliğini arttırabilmektir. İnfoTRON,  sürdürülebilir büyüme, ilerleme ve inovasyon ile paydaşlarına, müşterilerine ve Türk toplumuna sürdürülebilir katma değer sağlamayı hedeflemektedir.

İnfoTRON’un çözüm ve hizmet portföyü; Endüstriyel Tasarım, Mühendislik, 3D Printing, Tersine Mühendislik, CAD/CAM gibi Ürün Geliştirme teknolojilerinden Yazılım Geliştirme, Danışmanlık, ve Ürün Yaşam Döngüsü yönetimi (DassaultSystemes–PLM), Yapı Bilgi Sistemi (BIM) ve Simülasyon teknolojileri, Sanal Gerçeklik sistemlerine yönelik gerçek-zamanlı sistem ve altyapıları kurulmasına kadar geniş bir yelpazeden oluşmaktadır.

EBG_report_july_2015

EBG_allgemein

Karl Heinz – BAV

Karl Heinz – DUAL_TRA

Karl Heinz – Duale_Ausbildung

Frank Siebeck presentation EQVET-US_EVBB_Bruessel_2015_2

Mr Lorang presentation- Fordbildung_Prüfungsordnung

EUROPÄISCHES BILDUNGSWERK FÜR BERUF UND GESELLSCHAFT GGMBH (THE EUROPEAN ASSOCIATION FOR VOCATIONAL AND SOCIAL EDUCATION) – EBG (Yabancı Ortak) (www.ebg.de)

EBG, Mesleki ve sosyal eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. EBG,işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli alanlarda eğiticilerin eğitimi, temel ve ileri düzeyde mesleki eğitim, eğitim öğretim materyalleri / müfredat geliştirme ve sertifikasyon hizmetleri vermektedir.  Eğitim programlarından bazıları, metal işleri, cnc, sosyal hizmetler, bio teknoloji, sağlık hizmetleri, çocuk bakım ve çevre korumadır.

EBG, 2013 yılından beri Steinbeis Universitesi ile ‘’erken çocukluk bakımı ve eğitimi ile ilgili Avrupa Sosyal ve Eğitimsel yönetimi’’ ortak lisans programını yürütmektedir.

EBG, Hedef gruplarına yönelik Mesleki yeterlilik gereklerini, mevcut işgücü piyasası eğilimlerini dikkate alarak teori ve pratiği örtüştürecek yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. EBG Avrupa Mesleki Eğitim Kurumları birliği üyesidir.

EBG, mesleki eğitim konusunda çok sayıda ulusal ve uluslararası projede yer almıştır.

ARIS-logo-vett-hr-150x150 ARIS_presentation_Ankara

ARIS FORMAZIONE E RICERCA SOCIETÀ COOPERATIVA (Yabancı Ortak) (www.arisformazione.it)

Aris, 1987 yılında Legacoop Umbria Association tarafından turizm, sosyal hizmetler, sosyal içerme, tüketiciler, inşaat, tarım, lojistik, çoklu hizmetler, tesis yönetimi gibi alanlarda bölgesel işbirliğini desteklemek amacıyla kurulmuştur.

Aris,  genel olarak mesleki eğitim, araştırma ve danışmanlık alanlarında faaliyet göstermektedir. Danışmanlık  hizmetleri, iş fikrinin ortaya çıkarılması/ değerlendirilmesi, organizasyon, pazarlama- satış, insan kaynakları yönetimi, iletişim vb. alanları kapsamaktadır. Aris araştırma ve eğitim faaliyetleri kapsamında da çok sayıda ulusal ve uluslararası projede yer almıştır.